OKKO

LOKALIZACJA: Warszawa, ul. Grójecka 40A/41
POWIERZCHNIA: 50 m2
REALIZACJA: 2015

Zabierając się za projekt wnętrza salonu optycznego Okko, razem z właścicielką wiedziałyśmy, że czeka nas nie lada wyzwanie. Naszym zadaniem było stworzenie oryginalnego i przestronnego wnętrza, możliwie szybkiego w realizacji oraz przy zachowaniu części ekspozytorów i elementów zastanych w lokalu.
Zaczęłyśmy od zmiany układu salonu, który wcześniej był chaotyczny i niefunkcjonalny. Stanowisko dla sprzedawcy i optometrysty przeniosłyśmy w głąb salonu tak by na wejściu wyeksponować oprawki. Inspiracją do stylistyki wnętrza był styl Moscot- flagowej marki salonu. Postawiłyśmy na zestawienie trzech materiałów i kolorów: ciepłej sklejki, bieli oraz czerni.

Materiałem którego już nie mogłyśmy zmienić była zastana podłoga dlatego zależało nam aby całość po zmianie była spójna. Aby wysokiemu wnętrzu nadać proporcji i przytulności sufit wraz z fragmentem ściany pomalowałyśmy na czarno. Po wejściu do salonu uwagę przykuwają meble z czarnej, metalowej konstrukcji , która wprowadza do wnętrza loftowy charakter. Stalowe ramy ekspozytorów nawiązują także do istniejącej konstrukcji na suficie, która została pomalowana i wykorzystana do montażu części oświetlenia. Oryginalnym akcentem jest także konsola z blatem z surowego, okorowanego pnia drzewa.

ZOBACZ INNE NASZE PROJEKTY

SECRETS realizacja klubu lounge & wine 130 m2

FLUO LIFE! realizacja ekspozycji sklepowej 12 m2

OKKO realizacja salonu optycznego 50 m2